kotlarnia.org.pl

Wiadomosci

Zakupiony teren w Kotlarni

Pomimo tego, że temat psich odchodów i braku odpowiedzialności niektórych właścicieli czworonogów mieszkających w Kotlarni został poruszony na ostatnim zebraniu wiejskim to widać , że nadal nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu widoczne są osoby przechadzające się ze swoimi pupilami wokół osiedlowych trawników.

Niby XXI wiek a jakoś tak bliżej nam do epoki kamienia łupanego chociaż nie wiem czy tym stwierdzeniem nie obraziłabym jaskiniowców.
Trwa rozwieszanie plakatów informacyjnych mających na celu uświadomienie kotlarnianych posiadaczy czworonogów co należy zrobić ze spacerowymi niespodziankami tudzież fajnie określanymi jako „psiebiśniegi”.

Kilka faktów na temat psiej kupy.
„W odchodach psów oraz kotów można znaleźć pierwotniaki z rodzajów: Toksoplasma i Giardia, tasiemce z rodzaju Echinococus, oraz glisty z rodzaju Toxocara. Formy inwazyjne pasożytów, czyli te formy odpowiadające za zakażenie, są wydalane z kałem zwierząt do środowiska, człowiek zaraża się poprzez ich przypadkowe połknięcie.
Co robić, aby uniknąć zarażenia się pasożytem?

Nie bójmy się mieć i kochać psa czy kota, ale jednocześnie pamiętajmy o zabezpieczeniu dzieci i nas samych przed ich pasożytami poprzez proste zasady:
regularne badanie i odrobaczanie naszych zwierzaków
sprzątanie odchodów po czworonogach na spacerach
mycie rąk po kontakcie z psem lub kotem oraz o mycie warzyw  i owoców”
Zgodnie z Uchwałą NR XLIX/ 329 /2014 Rady Gminy Bierawa
z dnia 27 października 2014 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bierawa własciciele psów zobowiązani są do posprzątania psich odchodów swoich pupili.

 

Na zakończenie proszę o chwilę autorefleksji nad tematem, którego poruszenie wydaje się w pełni uzasadnione bo wystarczy się tylko przejść po naszej pięknej miejscowości i spojrzeć na trawniki.
Niech właściciele psów wykażą się „kupą odpowiedzialności” i zmieżą się z „kupą wstydu”.

zakupiony teren

Serwisy

k2

k1

k3

Reklama

tensunitdepot.com